Ako pracuje UVC antibakteriálny vysávač Raycop

raycop-rs300-jak-pracuje-01

Antibakteriálne vysávače Raycop využívajú patentovaný 5-stupňový systém čistenia pri odstraňovaní roztočov, baktérií, vírusov a ďalších alergénov. Vysávače Raycop sú vybavené dvojitou mikroalergickou filtráciou vrátane HEPA filtra (H13) a dokonalého utesnenia, aby sa zabránilo úniku mikročastíc naspäť do ovzdušia miestnosti.

raycop-rs300-jak-pracuje-02

Originálny design vysávača Raycop

Výsledkom niekoľkoročných výskumov, testov a skúseností bol vytvorený Raycop s optimálnym sacím výkonom, váhou a tvarom. Raycop je navrhnutý pre maximálne odstránenie alergénov z matracov a lôžkovín pre Váš kľudný a zdravý spánok.

 

Efektivita vysávača Raycop RS

Kombinácia hmotnosti a optimálneho sacieho výkonu vysávača zaistí najlepšiu priľnavosť k čistenému povrchu. Tieto parametre sú veľmi dôležité pre jednoduchú manipuláciu s vysávačom a rýchle a účinné odstránenie alergénov.

raycop-rs300-jak-pracuje-03

Čo je UVC Technológia

Ultrafialové (UV) svetlo je elektromagnetické žiarenie s vlnovou dĺžkou kratšou než viditeľné svetlo. Spektrum sa skladá z elektromagnetickej vlny s frekvenciou vyššou ako tá, ktorú človek identifikuje ako fialovú farbu (purpurovú). Antibakteriálne vysávače Raycop využívajú UVC technológiu.

UVC žiarenie, vznikajúce v trubici namontovanej vo vnútri Raycopa, uvoľňuje veľké množstvo neviditelných ultrafialových paprskov 253.7 nm (nanometrov) vlnovej dĺžky. Toto UVC germicídne svetlo poškodzuje DNA prachových roztočov a tým ničí ich schopnosť sa rozmnožovať a zpôsobiť ochorenie, zároveň zabíja baktérie, vírusy, plesne a iné patogény.

UVA, UVB a UVC žiarenie spôsobuje poškodenie všetkých živých mikroorganizmov, vrátane baktérií a húb. UVC žiarenie je zo všetkých toch typov najúčinnejšie a pôsobí len na krátku vzdialenosť. Z uskutočnených experimentov je dokázané, že expozícia krátke 2 sekundy je dostatočná na to, aby Raycop zabil 99,9% baktérií z rady E. coli a Staphylococcus aureus (Hwang, 2005).

Dr. Patrick Gallois, Mres, PhD
Senior lecturer
Faculty of Life Sciences
University of Manchester