Časté otázky a odpovede

Raycop je prvý UVC antibakteriálny vysávač, ktorý svojim patentovaným systémom odstráni 99,9% baktérií, vírusov, plesní a 93,5% roztočov. Je vybavený UVC sterilizačnou lampou, vibračnými klepačmi, rotačnou kefou, výkonným satím a dvojitou mikroalergickou filtráciou s HEPA filtrom.

Antibakteriálne vysávače Raycop sú určené na čistenie postelí, matracov, lôžkovín, čalúneného nábytku a ďalších textílií nie len v domácnosti. Lôžkoviny a zvlášť matrace obsahujú milióny roztočov, baktérií a iných alergénov, ktoré môžu spôsobovať a zhoršovať príznaky alergie, astmy a atopického ekzému a ďalších závažných ochorení.

Slunko prirodzene produkuje ultrafialové (UV) žiarenie – elektromagnetické žiarenie s vlnovou dĺžkou kratšou než viditeľné svetlo. Jedno zo spektier UV žiarenia, známe ako UVC je považované za „germicidné UV (sterilizačné UV)“, pretože zničí väčšinu baktérií, ako je E. coli a Staphylococcus aureus a u roztočov ničí ich rozmnožovacie schopnosti. Raycop je prvý produkt vybavený UVC sterilizačnou lampou a využíva UVC technológiu na čistenie textílií a matracov.

Raycop je vybavený hneď niekoľkými bezpečnostnými prvkami a jeho používanie je celkom bezpečné. Raycop využíva niekoľko bezpečnostných senzorov a detskú poistku. Používanie UVC lampy namontovanej vo vysávači Raycop je bezpečné, vďaka bezpečnostným senzorom.

Pokiaľ UVC lampa svieti a sterilizuje, vidíte modré svetlo cez okienka v hornej časti vysávača Raycop. Ak v okienkach nevidíte modré svetlo, UVC lampa nesvieti. Uistite sa, že je Raycop úplne v kontakte s čisteným povrchom. Pri kontakte s povrchom sa UVC lampa opäť sama automaticky zapne. Cez okienka v hornej časti vysávača Raycop UVC lúče neprechádzajú.

UVC antibakteriálny vysávač Raycop je otestovaný a jeho účinnosť bola preukázaná Britskou alergologickou nadáciou „The British Allergy Foundation“ a Karlovou Univerzitou v Prahe. Japonská vládna certifikovaná inštitúcia „Tokyo Allergy Center“ a „Food Research Laboratory“ tiež preverili účinky antibakteriálneho vysávača Raycop v odstraňovaní alergenov. Testovanie trvalo 1 rok a preukázalo schopnosti antibakteriálneho vysávače Raycop pri odstraňovaní alergénov z čistených povrchov.

Áno, ovládanie a používanie vysávača Raycop je veľmi jednoduché, pretože sa ovláda jedným gombíkom.

Antibakteriálny vysávač Raycop odstraňuje zdroj problémov – roztoče a ich výkaly vrátane vylučovaných enzýmov, baktérie, vírusy, huby a plesne. Všetky tieto alergény môžu viesť k rade alergických prejavov a chronických ochorení ako je alergie, astma alebo rôzne druhy ekzémov.

Roztoče žijú v každej domácnosti a darí sa im najviac v teplom a vlhkom prostredí, kde sa rýchlo po tisíckach množia. Priemerná domáca posteľ obsahuje milióny roztočov. Roztoče sa živia šupinkami odumretej opadanej kože a ich výkaly obsahujúce silný alergén sa vyskytujú vo všetkých textíliách v domácnosti, ako sú matrace, lôžkoviny a čalúnený nábytok.

Čím častejšie tým lepšie. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, by ste mali používať antibakteriálny vysávač Raycop raz týždenne. Pre udržanie trvalého zníženia roztočov, baktérií a vírusov v textíliách používajte vysávač Raycop minimálne jeden krát mesačne.

Antibakteriálny vysávač je vybavený dvomi druhmi filtrov. Kazetový – cartridge filter, ktorý je umiestnený v prachovej nádobke sa len vymýva vodou a jeho výmena je nutná v prípade mechanického poškodenia (pretrhnutia) alebo veľkom zanesení prachom. Doporučená výmena je raz za 6 mesiacov. HEPA filter, ktorý zachytáva výstupné nečistoty a mikročastice, je kontrolovaný systémom vysávača a Raycop sám upozorní na jeho výmenu (záleží na frekvencii používania). Interval výmeny býva dlhší ako 12 mesiacov.

Životnosť UVC lampy je 10.000 hodín.